statystyki szczegółowe

Aktualności

Na przywitanie trzy punkty

• autor: Strazak1951, 2015-08-17 22:20

Zwycięstwem 3-1(0-1) dla gospodarzy zakończyło się premierowe spotkanie sezonu 2015/2016 w brzeskiej A-klasie, w którym to Strażak Mokrzyska podejmował beniaminka z Przyborowa - Błękitnych. W pierwszej połowie mimo, że przewagę mieli goście to gospodarze powinni wyjść w 34 minucie na prowadzenie, jednak Broszkiewicz nie wykorzystał "jedenastki". Sytuacja ta zemściła się 8 minut później kiedy kontrę Błękitnych na bramkę zamienił Ł.Żurek. Po zmianie stron z minuty na minutę, gdy goście opadali z sił przewagę zaczęli mieć gospodarze i w 62 minucie zamienili ją na wyrównującą bramkę, której autorem był Woda. Po wyrównaniu obraz gry się nie zmienił i to miejscowi częściej gościli pod bramką przeciwników, a sporo "zamieszania" pod nią robił wprowadzony w drugiej części meczu na plac gry Zydroń, który w debiucie w barwach Strażaka w odstępie dwóch minut dwukrotnie pokonał Pitasia zapewniając tym samym pierwszy komplet punktów swojej drużynie.

3:1 - Dawid Zydroń 82'

Strażak: Ł.Duch - M.Duch(46' Mlastek), Postawa, Krzemiński, Kuras - Broszkiewicz(82' Król), Lis, Roczniak(46' Pałka), Pasierb(62' Zydroń) - Woda, Grochola

Błękitni: Pitaś - T.Czuj, M.Urbaś, G.Urbaś, Ciuruś(72' Pańpuch), Borowiec(46' Dobrzański), M.Czuj, Machalski, Zdechlik, P.Żurek, Ł.Żurek

Żółte kartki: Postawa (Strażak) - M.Urbaś, M.Czuj (Błękitni)

Sędziował: Kaczówka (Żabno)
Widzów: ok. 110

W 34 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Broszkiewicz (Strażak) - Konrad Pitaś obronił.

Tak padły bramki:

0-1. Ł.Żurek 42'
Kontratak Błękitnych. P. Żurek pędząc od swojej połowy lewą stroną wchodzi w pole karne i wzdłuż bramki wykłada piłkę na pustą bramkę Ł.Żurkowi, a ten z najbliższej odległości wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

1-1. Woda 62'
Przejęcie piłki na 40 metrze przez Broszkiewicza, który po chwili zagrywa prostopadle do Wody, a ten w sytuacji "sam na sam" po nodze interweniującego Pitasia umieszcza piłkę w bramce.

2-1. Zydroń 80'
Akcja na prawej stronie, po chwili Lis dośrodkowuję w pole karne, piłki nie dosięga obrońca Błękitnych i trafia ona do Zydronia, który przyjmuję ją i mocnym strzałem z 11 metrów nie daje szans bramkarzowi.

3-1. Zydroń 82'
Strzał Zydronia z rogu "szesnastki" zaskakuję Pitasia i piłka przy bliższym słupku ląduję w siatce.